Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu używanego samochodu?

Interesują Cię tanie samochody używane? Warto, żebyś wiedział o tym, że do zakupu powinieneś się odpowiednio przygotować! To ważne, ponieważ pozwoli Ci uniknąć przykrych sytuacji. Wielu kupujących żałuje swojego wyboru, ponieważ niewystarczająco sprawdzili stan konkretnego pojazdu. Przekonaj się zatem, co możesz zrobić, żeby nie naciąć się na oszustwa, a później nie trafiać na warsztat samochodowy zbyt często.

Tanie samochody używane możesz znaleźć przede wszystkim w sieci. To tam aż roi się od różnego rodzaju ogłoszeń. Kiedy znajdziesz interesujący Cię model, zadzwoń do sprzedawcy i zadaj mu kilka pytań. Przekonaj się, czy odpowiada na nie chętnie, czy też raczej stara się coś ukryć. Szczerość w tym przypadku jest kluczowa. Pamiętaj o tym, że handlarze mają wiele sztuczek, które wychodzą w codziennym użytkowaniu pojazdu. W szczególności problematyczna jest rdza, a więc kiedy zdecydujesz się na oglądanie konkretnego modelu, dokładnie mu się przyjrzyj. Pierwsze wrażenie jest ważne. Sprawdź, czy auto ma jakiekolwiek ślady na lakierze, rysy, czy kolor nie różni się na poszczególnych elementach. Oczywiście bardzo przydatnym narzędziem może okazać się miernik lakieru, który zawsze warto mieć przy sobie, kiedy wybierasz się po auto.

Tanie samochody używane – co warto sprawdzić?

Lakier to nie wszystko. Warto, żebyś zwrócił uwagę również na stan kierownicy oraz gałki zmiany biegów. Jeżeli te elementy są obdarte, może to świadczyć o tym, że pojazd był używany bardzo intensywnie. Jeżeli jednak skórzane obicia nie noszą żadnych śladów użytkowania i po prostu prezentują się wyjątkowo dobrze albo nie są fabryczne – może się okazać, że sprzedawca chce coś przed Tobą ukryć, a przebieg samochodu, który prezentuje nie jest zgodny z rzeczywistością. W tym celu warto również obejrzeć stan foli oraz okładziny pedałów. To po ich zużyciu można ocenić szacunkowy przebieg. Jeżeli sprzedawca deklaruje, że przebieg wynosi około 130 tys. kilometrów, a fotel kierowcy jest wyraźnie wysiedziany, to powinno wzbudzić Twoje wątpliwości i zaniepokojenie.

Zajrzyj pod maskę i auto

Tanie samochody używane muszą być przede wszystkim sprawne pod kątem technicznym. To szalenie ważne dla każdego kupującego. Skup się zatem na tym, aby dokładnie ocenić stan jednostki napędowej. W tym celu możesz skontaktować się ze znajomym specjalistą. Mechanik zrobi to najlepiej. Warto, żeby zajrzał również pod podwozie. Możesz również wybrać się do stacji kontroli pojazdów. To szalenie ważne, ponieważ pozwoli na ocenę, czy z samochodu nie wyciekają różnego rodzaju płyny eksploatacyjne. Pozwoli to również oszacować wstępne koszty ewentualnych napraw.

Niezależnie od tego, jaki samochód Cię interesuje, koniecznie odwiedź stronę internetową firmy tanieautka. Tam czeka na Ciebie szeroki wybór różnego rodzaju modeli. Do Twojej dyspozycji jest również intuicyjna wyszukiwarka.

Materiał partnera.

--> wstecz