Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Na Dzień Babci i Dziadka ostrzeż seniorów przed oszustami

Tylko minionej dobry na terenie województwa kujawsko – pomorskiego oszuści aż 5 razy próbowali wyłudzić pieniądze od seniorów. Do jednej z takich prób doszło na terenie gminy Szubin. Policja ponownie prosi mieszkańców powiatu o zachowanie czujności.

Aż pięć razy podczas minionej doby oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych. Oszuści informowali, iż są członkami rodziny bądź też policjantami. Celem przestępców było wyłudzenie znacznych kwot pieniędzy.

Telefon od oszustów odebrał także mieszkaniec gminy Szubin. Mężczyzna został poinformowany, iż rozmawia z policjantem Centralnego Biura Śledczego Policji, który pracuje nad sprawą kradzieży pieniędzy z kont użytkowników przez pracownicę banku. Na szczęście pokrzywdzony w porę zorientował się, że ktoś próbuje go oszukać i uchronił swoje oszczędności.

Policja ponownie apeluje do mieszkańców powiatu o zachowanie czujności. Coraz częściej oszuści podają się za policjantów i informują, że do rozpracowania grupy przestępczej potrzebują pomocy osoby, do której dzwonią. Proszą o pieniądze, które mają posłużyć do zwabienia oszustów. Każda taka propozycja współpracy jest próbą oszustwa. Policja, ani też Centralne Biuro Śledcze Policji nigdy nie prosi o tego typu pomoc, nie żąda przekazywania pieniędzy, które miałby pomóc w rozpracowaniu grup przestępczych.  

Policja prosi mieszkańców powiatu, aby zachowali czujność. Szczególnie zwracamy się do osób starszych, gdyż to zaufanie seniorów najczęściej wykorzystują oszuści.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy niezwłocznie informować Policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji

--> wstecz