Środa, 21 lutego 2024 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Aktualizacje kosztorysów inwestorskich i projektów budowlanych

Skarbnik Gminy pani Edyta Szczurek podczas ostatniej komisji wspólnych zapoznała radnych z koniecznością aktualizacji kosztorysu inwestorskiego i aktualizacji projektów budowlanych. Mowa była o pięciu przedsięwzięciach m.in. budowie sieci wodociągowej z przy przyłączami w miejscowościach Studzienki i Józefkowo, o budowie siłowni plenerowej w Kcyni oraz w Kowalewku, budowie placu zabaw w Grocholinie. Pani skarbnik zapoznała z koniecznymi zmianami dotyczącymi projektu budowlanego przebudowy remizy OSP w Kcyni w związku z zamianą pokrycia dachowego z dachówki na blachodachówkę.

Jeżeli chodzi o OSP to nastąpiła zmiana decyzji  dotycząca przekazania przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie dachówki. Decyzja została zmieniona i musieliśmy dokonać zmian w projekcie- wyjaśnił burmistrz Marek Szaruga. Dziadostwo- skomentował jeden z radnych.

Bogna Adamska mówiła o aktualizacji kosztorysu, gdyż prawdopodobnie w okresie letnio-jesiennym będzie nabór wniosków na realizację wodociągowych, o które chcemy się ubiegać.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz