Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Na „pace” ciężarowej izotermy wiózł 18 osób

Policjanci z nakielskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy 55-letniemu kierowcy ciężarowej chłodni po tym, jak w trakcie kontroli auta okazało się, że w części ładunkowej przewoził 18 pasażerów. Finał swój sprawa znajdzie w sądzie.

Kilka dni temu nakielska policja otrzymała sygnał, że po terenie gminy Mrocza jeździ dostawczy MAN z chłodnią i w części ładunkowej auta przewozi ludzi na teren województwa wielkopolskiego, do pracy przy zbiorze owoców.

Dzisiaj (21.08) od godziny 3.00 w nocy policjanci z nakielskiej „drogówki” patrolowali podmroteckie miejscowości, zwracając szczególną uwagę na wszystkie pojazdy ciężarowe. O godzinie 4.15, w miejscowości Izabela, funkcjonariusze zauważyli MAN-a i zatrzymali auto do kontroli.

Z tzw.: „paki” wyraźnie słychać było rozmowy, dlatego policjanci polecili kierowcy, aby otworzył część ładunkową auta. Ku zaskoczeniu mundurowych, wewnątrz, na stojących na podłodze drewnianych skrzynkach, podróżowało 18 osób. Na szczęście nie doszło do tragedii. Pasażerowie mana w dalszą podróż udali się autami dostosowanymi do przewozu osób.

Policjanci od razu odebrali kierowcy prawo jazdy. Dokument ten trafi do starostwa powiatowego z wnioskiem o wydanie decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami dla kierowcy na okres 3 miesięcy, gdyż tak stanowią obowiązujące przepisy.

To jednak nie wszystko. W sprawie przeprowadzone zostanie postępowanie wyjaśniające, które finał swój znajdzie w sądzie. 55-latek odpowie za przewóz osób pojazdem nieprzeznaczonym do tego celu oraz przewóz osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Kierowcy grozi kara grzywny do 3 tysięcy złotych lub kara nagany.

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

 

 

--> wstecz