Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. Imieniny Hugona, Piotra, Roberty

Najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych

Podstawową funkcją magazynu jest przechowywanie towarów. Wyposażając magazyn należy wziąć pod uwagę wielkość magazynu, rodzaj magazynowanych produktów, sposób rotacji towarów, rodzaj jednostek ładunkowych, zasoby finansowe przedsiębiorstwa.

Do składowania towarów w magazynie w prawidłowy i bezpieczny sposób niezbędne są odpowiednio dobrane regały. Wyróżniamy kilka rodzajów regałów magazynowych. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Regały paletowe

Najpopularniejszą formą regałów spotykanych w magazynach są regały paletowe. Przeznaczone są do składowania różnych rodzajów towarów, zapewniają swobodny dostęp do całości palet. Regały paletowe są łatwe w montażu. Można je optymalnie dostosować do magazynów o różnej powierzchni i kubaturze.

Regały półkowe

Regały półkowe przeznaczone są do składowania zarówno małych części, jak i towarów, które nie są zapakowane w paletach. Służą do składowania ładunków, które są obsługiwane ręcznie. To uniwersalne, łatwe w montażu regały znajdujące zastosowanie zarówno w małych powierzchniach magazynowych, jak i w dużych halach przemysłowych.

System regałów półkowych doskonale sprawdzi się w wielu branżach, nie tylko w magazynach, ale także w biurach, gabinetach, archiwach, serwisach samochodowych, piwnicach. W efektywny sposób można przechowywać na nich narzędzia, kartony, pojemniki. Regały półkowe są wygodne w obsłudze. Można je rozbudowywać o dodatkowe elementy.

Regały wysokiego składowania

Regały wysokiego składowania  to regały idealne do magazynów o dużej kubaturze, w których składa się towary nawet na wysokości trzydziestu metrów. Są bardzo wytrzymałe. Przeznaczone są do magazynowania materiałów o dużych gabarytach i o bardzo dużej wadze. Można na nich składować formy i elementy odlewnicze, arkusze blach, formy do pras, kręgi stali, płyty stalowe. Regały wysokiego składowania pozwalają całkowicie zagospodarować i optymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową.

Regały wspornikowe

Regały wspornikowe są przeznaczone do składowania i magazynowania towarów dłużycowych takich, jak rury, pręty, płyty. Są proste w budowie i montażu, zapewniają bezpośredni dostęp do wszystkich towarów. Tego rodzaju regały można konstruować dla każdego obciążenia i w każdym rozmiarze. Istnieje możliwość przechowywania na jednym regale elementów o różnych kształtach i wymiarach bez konieczności dostosowywania konfiguracji do zmieniających się towarów.

Artykuł sponsorowany

--> wstecz