Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Martyny, Waleriana

Nakielscy dzielnicowi kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych

Utrzymujące się trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. Z myślą o bezpieczeństwie osób, które z różnych powodów straciły dach nad głową, dzielnicowi z nakielskiej komendy prowadzili kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych.

Od dłuższego czasu na terenie powiatu nakielskiego panują trudne warunki atmosferyczne. To czas, aby zadbać o osoby szczególnie narażone na wychłodzenie, a nawet na zamarznięcie. Dzielnicowi nakielskiej komendy sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać bezdomni i inne osoby potrzebujące schronienia.

Osoby bezdomne często przebywają w budynkach, które ze względu na zły stan techniczny przeznaczone są do rozbiórki. Nocowanie w tego typu miejscach może okazać się śmiertelnie niebezpieczne również z uwagi na znaczne spadki temperatur, do których dochodzi szczególnie w nocy. Wszystkim napotkanym osobom oferowano pomoc i wskazywano miejsca, w których można znaleźć bezpieczne schronienie.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Informacje o osobach bezdomnych, potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia o nazwie „Bezdomność”. Trzeba jednak pamiętać, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz