Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Nakielscy i szubińscy policjanci na działaniach pn.: „Las i woda”

Działania pn.: „Las i woda” przeprowadzili na terenie szubińskiej gminy policjanci z Nakła i Szubina wspólnie z podmiotami zajmującymi się ochroną terenów leśnych oraz akwenów. Nie obyło się bez mandatów.

Działania pn.: „ Las i woda” zostały przeprowadzone na terenie gminy Szubin.  Udział w nich wzięli policjanci z Nakła i Szubina oraz przedstawiciele Państwowej Straży Rybackiej Bydgoszcz, Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej z Nakła nad Notecią oraz przedstawiciele Straży Leśnych Nadleśnictwa Szubin i Bydgoszcz.

Funkcjonariusze kontrolowali tereny leśne oraz akweny znajdujące się na terenie szubińskiej gminy. Policjanci kontrolowali auta poruszające się po lasach, sprawdzano trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a także przewożony ładunek i przenoszony bagaż. Kontroli poddano też akweny, ze zwróceniem uwagi na kłusownictwo.

W trakcie działań funkcjonariusze wylegitymowali 43 osoby i skontrolowali 22 pojazdy. 17 osób zostało ukaranych mandatami, natomiast 12 policjanci pouczyli.  

Podczas wspólnych działań skontrolowano także 19 wędkarzy.

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz