Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Nakielscy mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii w Szkole Podstawowej w Mycielewie

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz wspólnie z sierż. szt. Marcinem Pilchem z nakielskiej komendy wczoraj ( 07.01.19 r.) spotkali się z uczniami klas VI –VIII, oraz III gimnazjum ze szkoły podstawowej w Mycielewie.

W trakcie spotkania prowadzący opowiadali uczniom o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Policjanci, radzili dzieciom jak zachowywać się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami.

Uczniowie podczas pogadanek z mundurowymi, usłyszeli miedzy innymi jak bezpiecznie zjeżdżać na sankach oraz w jakich miejscach, a także jakie może być niebezpieczne wchodzenie na zamarznięte stawy jeziora, rzeki, oraz inne akweny wodne. Przypomnieli również o zagrożeniach związanych z osobą obcą i omówili zasady postępowania.

Prelegenci opowiadali także o przepisach ruchu drogowego, których zobowiązani są przestrzegać piesi, w szczególności o korzystaniu z elementów odblaskowych w porze wieczorowo – nocnej jak i też o prawidłowym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych.

asp.szt. Damian Moczadło

p.o. Oficera prasowego

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz