Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Nakielska drogówka prowadziła działania „Bezpieczny pieszy”

Działania pn. „Bezpieczny pieszy” prowadzili wczoraj na powiatowych drogach policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na to, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych i jak do przepisów stosują się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Wczoraj (12.01.23) funkcjonariusze nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach działania „Bezpieczny pieszy”, podczas których uwagę zwracali miedzy innymi na zachowanie kierowców wobec najmniej chronionych uczestników ruchu.
Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi to wykroczenia, które najczęściej popełniają kierowcy, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo dla pieszego. Na te właśnie wykroczenia mundurowi zwracali uwagę najbardziej. Sprawdzano też prędkość w rejonach przejść dla pieszych.
Z racji tego, że na bezpieczeństwo pieszych wpływ mają także oni sami, kontrolowano również zachowanie pieszych i stosowanie się przez nich do przepisów ruchu drogowego.
Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Policjanci ujawnili łącznie 49 wykroczeń, z czego 33 związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem pieszych. 24 z nich popełnili kierowcy.
 
kom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz