Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Nakielskie policjantki przestrzegały przed oszustami

Na zaproszenie nakielskiego Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych policjantki z Nakła przeprowadziły prelekcję na temat oszustw dokonywanych na szkodę Seniorów. Policyjna prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Policjantki z nakielskiej komendy przeprowadziły ostatnio prelekcję dla Seniorów i ich opiekunów. Organizatorem przedsięwzięcia było Koło Powiatowe w Nakle Polskiego Związku Niewidomych.

Mundurowe przestrzegały przed oszustami, informowały w jaki sposób działają i jakie historię najczęściej wymyślają, aby wyłudzić pieniądze. Zwracały uwagę, że jedną z najpopularniejszych metod, jaką stosują oszuści, aby okradać Seniorów jest metoda na tzw.; „wnuczka”, gdzie przestępcy podają się za członków rodzin. Kolejną, coraz częściej stosowaną, jest metoda „na policjanta”. W tym przypadku oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy policji, informując rozmówców, iż rozpracowują szajkę oszustów i potrzebują w tym pomocy.

Policjantki radziły także, aby wystrzegać się osób, które wchodzą do mieszkań pod pretekstem pomiarów wody czy prądu i zwracały uwagę, w jaki sposób zweryfikować, czy osoba faktycznie jest pracownikiem danej instytucji. Ostrzegały również przed obwoźnymi handlarzami, którzy również nie zawsze mają dobre zamiary. A także przed osobami podającymi się za żołnierzy wojsk amerykańskich zwracających się z prośbą o gotówkę na powrót do kraju.

Policyjna prelekcja miała na celu uchronić Seniorów i ich opiekunów przed oszustami i uświadomić w jaki sposób najczęściej działają przestępcy.

Uczestnicy spotkania usłyszeli także o tym, czym są tzw.: „Koperty życia”, jak je wypełnić, gdzie przechowywać oraz kto i w jakich przypadkach z nich korzysta.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz