Niedziela, 14 lipca 2024 r. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Nasza Orkiestra obchodziła swoje 45 urodziny

Czy wyobrażacie sobie Państwo Kcynię bez naszej Orkiestry Dętej? Czy lubicie koncerty strażaków, ich przemarsze i msze święte z ich udziałem? Myślę, że prawie wszyscy nie dopuszczają myśli, aby Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni nie było. Chociaż często lubimy narzekać, gdy w programie festynów  „znów jest” koncert orkiestry, kolejny raz widzimy ich przemarsz i przechodzimy obok tego bez podziwu, to zapewne trudno sobie wyobrazić przemarsze bez marsza, msze święte bez dźwięków instrumentów dętych i festyny bez udziału orkiestry.

Często nie doceniamy tego co mamy, a przecież nasza Orkiestra Dęta jest jedną z dwóch działających w powiecie nakielskim. Wśród jej „absolwentów” są nasi dziadkowie i ojcowie. Orkiestrę tworzyły pokolenie rodzinne, muzycy amatorzy i muzycy, którzy swoje kariery łączyli z zawodowym graniem. Od lat orkiestrę tworzą ludzie z pasją i miłością do muzykowania.

W minioną sobotę Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni obchodziła swoje 45 lecie istnienia. W ten uroczysty dzień muzycy uczestniczyli we mszy świętej odprawionej przez Proboszcza Parafii pw. WNMP ks. Michała Kosteckiego. Głównie uroczystości odbyły się w sali remizy. Był to czas wspomnień, gratulacji i życzeń. Okolicznościowym dyplomem zostali wyróżnieni wszyscy byli i obecni członkowie orkiestry.

Wśród zaproszonych gości był burmistrz Marek Szaruga, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle n/Notecią st. bryg Franciszek Sobiechowski, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kcyni Grzegorz Hemmerling, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie mł.bryg. Mariusz Mantych, Członek Związku Wojewódzkiego OSP Piotr Hemmerling. Obecni także byli członkowie orkiestry, którzy we wcześniejszych latach czynnie uczestniczyli w graniu, ich rodziny i sympatycy orkiestry.

Nie mogło się odbyć bez krótkiego koncertu orkiestry i wzajemnych wspomnień. W najbliższym czasie zaprezentujemy Państwu relację filmową z tego wydarzenia.

tekst i fot. Robert Koniec   

 

--> wstecz