Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. Imieniny Adolfiny, Odetty, Wacława

Nie chcemy tych śmieci- interweniowali mieszkańcy Stalówki i Dziewierzwa

W czasie zebrań sołeckich w Karmelicie i Dziewierzewie mieszkańcy dopytywali się o składowiska odpadów, które powstały w ich sołectwach. O ile o odpadach, które zalegają w Stalówce wie cała gmina, to o podobnym składowisku odpadów w Dziewierzewie nie było tak głośno.

Podczas zebrania w Dziewierzewie mieszkańcy wyrazili swoje niezadowolenie z tej sytuacji. Okazuje się, że śmieci zalegają na prywatnym gruncie, a firmy, która „narobiła bałaganu” już nie ma i prawdopodobnie nie można jej właścicieli namierzyć- komentowali mieszkańcy Dziewierzewa.

O całej sprawie wie burmistrz Kcyni Marek Szaruga i jak sam podkreśla robi wszystko, aby doprowadzić do rozwiązania problemu, który zapewne nie będzie łatwym do rozwiązania. W tych sprawach delegacje mieszkańców prosiły o pomoc posłów Kłopotka i Kozłowską, którzy pełnili dyżury poselskie w Kcyni.

Firma miała odpowiednie zezwolenia na działalność, wszystko było prawdopodobnie legalnie. Trzeba pociągnąć do odpowiedzialności osoby, które wydały zezwolenie na działalność tej firmy– dochodziły głosy z sali. Temat tej bulwersującej sprawy staje się jeszcze bardziej gorący, gdyż śmietnisko powstało w okolicy ujęć wody.

O całej sprawie i przebiegu rozmowy mówi film, do obejrzenia którego Państwa zapraszamy.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz