Środa, 24 lipca 2024 r. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Nie do końca trzeźwy poranek

Aż 7 kierowców na „podwójnym gazie” zatrzymali dzisiaj (09.03) na drogach powiatu nakielskiego policjanci podczas akcji „Trzeźwy kierujący”. Łącznie skontrolowano ponad 1400 osób.

Dzisiejszego poranka (09.03) na drogach powiatu nakielskiego policjanci przeprowadzili działania pn.: „Trzeźwy kierujący”.  Mundurowi kontrolowali trzeźwość jednocześnie w czterech gminach tj.: Szubin, Kcynia, Mrocza oraz Sadki.

Na drogach podczas akcji pracowało łącznie 16 policjantów, w tym 8 z referatu ruchu drogowego. Na terenie gminy Mrocza oraz Sadki, mundurowi wspierani byli przez tamtejszą straż miejską i straż gminną.  

Łącznie policjanci zbadali trzeźwość 1402 kierowców. Kontrole wykazały, że aż 7 kierowców wsiadło za kierownicę „na podwójnym gazie”. W tym dwie osoby miały w organizmie poniżej 0,5 promila i będą odpowiadać za swój czyn zgodnie z kodeksem wykroczeń. Natomiast pozostałe pięć osób odpowie za przestępstwo. Niechlubny rekordzista, kierowca audi, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Podczas porannych działań policjanci zatrzymali też 6 praw jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych od pojazdów.

Akcje takie jak dzisiejsza (09.03) policjanci prowadzą cyklicznie, a mają one na celu przede wszystkim edukację i uświadamianie kierującym realnych zagrożeń wynikających z kierowania pojazdami pod działaniem alkoholu.

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

--> wstecz