Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Nie ma miejsca dla 44 dzieci i nie ma też kasy na remont w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. FILM

Zakończył się proces rekrutacji dzieci do Przedszkola Miejskiego w Kcyni. Jak stwierdził podczas wspólnej komisji radny Jan Kurant ze względu na brak miejsc w Przedszkolu Miejskim przy ul. Libelta w Kcyni negatywnie rozpatrzono 44 wnioski o przyjecie. Ja sobie nie wyobrażam, aby nie dać tym dzieciom miejsca w przedszkolu, a warunki ku temu są, bo jest wolne mieszkanie, które można adoptować, byliśmy tam, widzieliśmy, to jest realne i w zasięgu ręki. Tylko potrzeba pieniędzy. To jest inwestycja w dziec i ich przyszłość, ta opieka musi być zapewniona tym rodzinom- wywołał temat braku miejsc w Przedszkolu Miejskim w Kcyni radny Jan Kurant.

Wywiązała się dyskusja, którą prezentujemy w poniższym filmie.

Czy jest szansa na rekrutację jeszcze w tym roku? – dopytywał burmistrza radny Dariusz Kurdelski. Dobrze pan wie, że będziemy starać się zrobić wszystko, żeby taka szansa była, ale na ile to będzie możliwe zobaczymy, gdy będziemy znali koszt remontu. Dwoimy się i troimy, jesteśmy non stop w kontaktach z radnymi i staramy się, ale tak jak już wielokrotnie powiedziałem „tak krawiec kraje jak mu materiał staje” , tych pieniążków nie wystarcza na wszystko. W naszym przypadku jest jeszcze czas około pół roku na dostosowanie tych miejsc, ekspertyzy rzeczoznawcy z PSP i musi być zmiana użytkowania mieszkania na pomieszczenia przedszkola– komentował sytuację rekrutacji w Przedszkolu Miejskim w Kcyni burmistrz Marek Szaruga.

-Panie burmistrzu, z pisma wynika, że ma to być okres 6 miesięcy– ripostował Kurdelski.

-Dobrze pan wie, że nie spaliśmy przez ten okres czasu, robiliśmy wszystko co się dało, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć– odpowiedział Szaruga.

Mnie ta sytuacja w ogóle nie zadawala. 44 dzieci nie będzie miało miejsca w przedszkolu. Ludzie są zainteresowani 8 godzinnym przedszkolem, a nie tam 5 godzinną opieką gdzieś w szkole w Palmierowie czy Rozstrzębowie. Są to głownie osoby, które pracują pnad 8 godzin. Jeżeli jest takie zapotrzebowanie na przedszkole w Kcyni, to musimy zrobić wszystko, aby w ciągu tych czterech czy trzech miesięcy naprawdę coś zrobić- nie odpuszczał tematu radny Kurant.

Jak zakończyła się dyskusja na temat braku wolnych miejsc i ewentualnego remontu byłego mieszkania? Czy rodzice mogę mieć nadzieję na miejsce w kcyńskim przedszkolu?

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

 

--> wstecz