Sobota, 18 maja 2024 r. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Nie wiemy co powiedział dyrektor Poczobutt

Z powodu urlopu nie mogłem być na sesji Rady Miejskiej, która wcześniej nie była planowana. Radni pochylili się nad bardzo ważną sprawą dotyczacą reorganizacji oświaty, o której już wcześniej pisałem. Podjęta na oststniej sesji uchwła dotyczyła obwodów szkół w Gminie Kcynia. W związku z bardzo trudną dcyzją Rady Miejskiej w Kcyni przed ostatecznym głosowaniem na pytania radnych Magdaleny Wyczańskiej-Jabłkowskiej i Tomasza Świerca odpowiadali panowie Jan Kurant, Wojciech Jaskólski, Rafał Heftowicz, i Jarosław Kieca.

O kilka słów poproszony został także pan dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni Michał Poczobutt, który tłumaczył radnym obecną sytuację w placówce.  Niestety mimo tak ważnych tematów i słów Pana dyrektora społecznośc Gminy Kcynia nie wie co mówił pan Michał Poczobut. Poczatkowo mikrofon piszczał, a później Przewodniczacy Rady Miejskiej pozwolił na omówienie tematu bez mikrofonu, co spowodowało kompletną ciszę na nagraniu w czasie wypowiedzi dyrektora kcyńskiej podstawówki.

Sesje Rady Miejskiej muszą być obecnie transmitowane. Wielkorotnie prosiłem i podpowiadałem Przewodniczącemu, Burmistrzowi czy Sekretarzowi, że aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się o czym mówią radni lub inni uczestnicy sesji wypowiedzi muszą odbywać się poprzez wykorzystanie mikrofonów.

Dziś mamy ewidentny przykład tego, że dopuszczenie do takiej sytuacji powoduje brak dobrego przekazu do społeczeństwa.

Do dyspozycji Rada Miejska i obsługa sesji ma około 20 mikrofonów, za które słono zapłacono. Mam nadzieję, że nie o to chodzi aby je mieć, bo jest taki wymóg ale o to, aby z nich korzystać w odpowiedni sposób.

tekst. Robert Koniec 

OBEJRZYJ CAŁY FILM https://www.youtube.com/watch?v=gVeeY7zEmps&t=1735s

--> wstecz