Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Nie wszyscy nauczyciele ZSO znajdą zatrudnienie

Reorganizacja oświaty w Gminie Kcynia zakłada, że od września 2019 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni zostanie wchłoniety do Zespołu Szkół Technicznych i prawdopodobnie przybierze nazwę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Podczas specjalnie zebranej sesji Rady Miejskiej w Kcyni, wtedy kiedy uczniowie i nauczyciele mają ferie podjęto uchwałę dotyczacą sieci szkół i granic obwodów.

Przed podjęciem uchwały potok pytań miała radna Magdalena Wyczańska-Jablkowska, która pytała o to czy wszyscy nauczyciele ZSO znajda zatrudnienie w ZST? Radna dociakała także czy nauczyciele uczący obecnie w ZSO mogą liczyć na zatrudnienie w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni?

Na zadane pytania odpowiadał i obszernie tlumaczył sprawę zatrudniania nauczycieli kierownik kcyńskiej oświaty pan Wojciech Jaskólski, który m.in. stwierdził, że nie organ prowadzacy zatrudnia nauczycieli tylko dyrektorzy szkół. Dodał także, że wg. arkuszy organizacyjnych szkół prowadząnych przez Gmine Kcynia obecnie jest 30 etatów ponadwymiarowych, w samej Szkole Podstawowej w Kcyni 14 etatów.

Sprawę omawiał także Przewodniczacy Rady Miejskiej Jan Kurant, który jednoznacznie stwierdził, że nie wszyscy nauczyciele pracujacy obecnie w ZSO znajdą zatrudnienie po wchłonięciu szkoły w struktury ZST w Kcyni ale do zagospodarowania bedzie około 20 etatów wynikających z dotychczasowych nadgodzin w innych szkołach.

Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej z sesji Rady Miejskiej w Kcyni.

tekst. Robert Koniec

film:kcynia.pl

 

OBEJRZYJ CAŁY FILM https://www.youtube.com/watch?v=gVeeY7zEmps&feature=player_embedded

--> wstecz