Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

TIR rozbił się na wiadukcie- zobacz film

W piątek w godzinach rannych na wiadukcie przy ulicy Szubińskiej doszło do groźnej kolizji z udziałem samochodu ciężarowego. Bardzo dynamiczna akcja strażaków i ratowników medycznych w strugach padającego deszczu utrudniało rozlewisko ropy, która wyciekła z rozszczelnionego zbiornika.
Na szczęście w tym zdarzeniu ucierpiały tylko elementy balustrady i auto. Kierowca został przewieziony do szpitala na obserwację.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utylizacji rozlanego paliwa i przede wszystkim na odblokowaniu zakleszczonego pojazdu.
Ciężarówka jadąca w stronę Szubina uderzyła w złamała się na łuku drogi uderzając i miażdżąc balustrady. Ciągnik złamał się z naczepą, co skutecznie zatamowało ruch innych pojazdów.
Na szczęście w tym czasie nikt nie poruszał się chodnikiem na wiadukcie i nie doszło do zderzenia z samochodem nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku.
Droga wojewódzka na tym odcinku była zablokowana, a policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni wyznaczyli objazdy. Po dwóch godzinach przy pomocy ciągnika rolniczego udało się odblokować drogę.
Na miejsce zdarzenia przyjechał Burmistrz Marek Szaruga, który podjął decyzję o wsparciu straży pożarnej w utylizacji rozlanego paliwa. Pracownicy interwencyjni wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Kcyni dużą ilością piasku zabezpieczyli ulicę Dworcową.
tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz