Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Niebezpieczny zakręt w lewo

Co zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo na łuku drogi wojewódzkiej Kcynia- Szubin? A konkretnie na łuku w Turzynie. W przeszłości wielokrotnie w tym samym miejscu dochodziło do wypadków bądź kolizji. Często auta jadące w kierunku Szubina kończyły swoją podróż na dachach w polu, rowie lub jezdni. Tak było i tym razem.
W niedzielę popołudniu samochód osobowy marki renault clio na łuku drogi zjechał na lewy pas drugi, wpadł do głębokiego rowu, uderzył w przejazd do posesji i dachował na drodze. Pierwszej pomocy podróżującym udzielili świadkowie zdarzenia i mieszkańcy tuż przy pechowym zakręcie mieszkańcy Turzyna. To oni wezwali pomoc medyczną, straż pożarną i policję. Wykazali się odpowiednim zachowaniem za co należą im się słowa podziękowania.
Po wydostaniu dwóch osób z rozbitego pojazdu nadjechała pomoc medyczna, która przejęła poszkodowane osoby. Kierowca pojazdu został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni, strażacy z OSP w Kcyni, ratownicy medyczni z Kcyni oraz strażacy z JRG nr 2 w Szubinie.
tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz