Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu

Policjanci powiatu nakielskiego po raz kolejny uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom ,,na podwójnym gazie” oraz z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.
W miniony piątek (10.11.23) o godzinie 8.30 w Kcyni funkcjonariusze nakielskiej ,,drogówki”, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Od siedzącego za kierownicą 35-latka wyraźnie czuć było alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach wyszło, że 35-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż decyzją administracyjną ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 3 lat więzienia. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali wczoraj (12.11.23) w Szubinie policjanci z miejscowego komisariatu. Podczas kontroli drogowej bmw i sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 24-letni mieszkaniec gminy Sadki nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut za złamanie sądowego zakazu, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zachowanie „zakazowca” oceni sąd.

Tego samego dnia, około godziny 09.00 w Nakle, policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. Od siedzącego za kierownicą 44-latka wyraźnie czuć było alkohol, dlatego też mieszkaniec gminy Szydłowo został sprawdzony alkomatem, który wykazał w organizmie mężczyzny prawie promil alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem, policjanci elektronicznie zatrzymali kontrolowanemu mężczyźnie prawo jazdy. Niebawem usłyszy on w tej sprawie zarzuty. Jego zachowanie oceni sąd.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz