Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani na terenie powiatu nakielskiego

Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci na terenie powiatu nakielskiego. Kierujący ,,na podwójnym gazie” stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i niebawem usłyszą zarzuty. Za jazdę z promilami w organizmie, każdemu z nich grożą dwa lata pozbawienia wolności.

Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany w miniony piętek (23.06.23) o godz. 9.30 w Królikowie przez policjantów z nakielskiego referatu ruchu drogowego. Kontrola trzeźwości 59-letniego kierowcy toyoty wykazała, że miał on w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali w niedzielę (25.06.23)o godzinie 00.30 policjanci nakielskiej ,,patrolówki” na terenie miasta. 26-letni mieszkaniec gminy Inowrocław, kierując bmw również znajdował się pod działaniem alkoholu.

Tego samego dnia (25.06.23) o godzinie 18.30 w Wąsoszu szubińscy mundurowi, zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. 38-letni mieszkaniec gminy Rogowo miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

W tym samym czasie kcyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 46-letni mieszkaniec kcyńskiej gminy, kierując samochodem, miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Również wczoraj, tuż po godz. 21.00 mroteccy ,,patrolowcy” zatrzymali do kontroli drogowej pojazd aixam. 58-letni mieszkaniec gminy Mrocza, kierując pojazdem, miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyźni niebawem usłyszą zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 2 lat więzienia. Zachowanie kierowców oceni sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz