Wtorek, 05 grudnia 2023 r. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani na terenie powiatu nakielskiego

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu nakielskiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Kierujący ,,na podwójnym gazie” stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i niebawem usłyszą zarzuty. Za jazdę z promilami w organizmie, każdemu z nich grożą dwa lata pozbawienia wolności.

W miniony piątek (30.12.22) o godzinie 22.00 w Anielinach funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sadkach, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Od siedzącego za kierownicą 38-latka wyraźnie czuć było alkohol. To, że mężczyzna jest pijany potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy ponad dwa promile alkoholu.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali w niedzielę (01.01.23)o godz. 14.50 w Śmielinie policjanci nakielskiego ruchu drogowego. 30-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, kierując scanią z naczepą miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyźni niebawem usłyszą zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 2 lat więzienia. O dalszym losie 30 i 38-latka zdecyduje sąd.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

fot.archiwum portalu

--> wstecz