Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Nietrzeźwy kierowca audi  nie uniknie odpowiedzialności

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie kierowca audi zatrzymany przez policjantów nakielskiej ,,patrolówki” i ,,drogówki”. 37–latek wpadł po zgłoszeniu, jakie wpłynęło na numer alarmowy policji.

W minioną sobotę (27.01.24) o godzinie 13.00 dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że kierowca audi przemieszczający się na trasie Bydgoszcz-Wytęp-Nakło prawdopodobnie jest pijany. Zgłaszający zareagował, bo uznał, że kierowca audi może stwarzać zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Dodatkowo, pojazd był uszkodzony.

Na wskazaną trasę dyżurny skierował nakielskich ,,patrolowców” i ,,drogówkę”, aby zweryfikować zgłoszenie. Długo nie trwało, jak mundurowi namierzyli opisane audi w Nakle na ul. Potulickiej. Od kierującego 37-latka faktycznie czuć było alkohol. To, że mieszkaniec gminy Białe Błota jest pijany potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w organizmie kierowcy ponad dwa promile alkoholu. W trakcie prowadzonych czynności okazało się również, że 37-latek jest sprawcą zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie powiatu bydgoskiego.

Kierowca stracił prawo jazdy i trzeźwiał pod opieką rodziny. Niebawem usłyszy zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z obowiązującymi przepisami grożą mu 3 lata więzienia.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz