Środa, 24 lipca 2024 r. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Nowy, automatyczny pobór opłat w Strefie Płatnego Parkowania w Nakle

Nowy, automatyczny pobór opłat w Strefie Płatnego Parkowania w Nakle nad Notecią rozpoczyna działalność 02.01.2016r., czyli w pierwszym dniu roboczym albowiem strefa funkcjonuje od pon-pt od 8-17 oraz w soboty od 8-13.

Do poboru opłat w strefie  służyć będą gotówkowe automaty parkingowe na monety, a szczegółowe  stawki opłat ustalone zostały Uchwałą NR XIII/235/2015 RADY MIEJSKIEJ W NAKLE NAD NOTECIĄ.

Parkomat do poboru opłat (jest ich 14 + dodatkowy przy biurze Strefy na ulicy Krzywoustego 7a  przy NADM) pobiera opłatę w systemie samoobsługowym według stawki 1zł za pół godziny, 2 zł za godzinę,  itd., zgodnie z treścią ww. uchwały. Parkomat sam przeliczy ilość wrzuconych monet na czas postoju. Parkomat nie wydaje reszty tylko dolicza nadwyżkę opłaty na dodatkowy czas parkowania. Na uiszczenie opłaty po zaparkowaniu mamy 5min. W 6 min kontroler Strefy nałoży opłatę dodatkową za brak opłaty, sfotografuje auto, wydrukuje upomnienie, a urządzenie kontrolne automatycznie  prześle dane pojazdu do BIURA STREFY PARKOWANIA. BIURO będzie czynne dla klientów pn-pt od 10-15 a w soboty 10-12.

Mieszkańcy i pracujący bezpośrednio w Strefie mogą skorzystać z ulgowych biletów miesięcznych w wysokości 40 zł za miesiąc, bilet taki przypisany jest do konkretnej ulicy i auta.

Można również nabyć miesięczny abonament na całą Strefę Parkowania, który jest przypisany tylko do auta i kosztuje 100zł.

Uprawnionymi do nabycia biletów ulgowych są:

– mieszkańcy i zatrudnieni/pracujący na ul. Powstańców Wielkopolskich,

– mieszkańcy i zatrudnieni/pracujący na  ul. Sądowej od nr 4 do skrzyżowania z ul. Wawrzyńca,

– mieszkańcy i zatrudnieni/pracujący na ul. Dąbrowskiego od nr 12 do 20 strona parzysta oraz od 9 do 23 strona nieparzysta,

– mieszkańcy i zatrudnieni/pracujący na  ul. Długiej od nr1 do skrzyżowania z ulicą Wąską,

– mieszkańcy i zatrudnieni/pracujący na  ul. Bydgoskiej od skrzyżowania z ulicą Pocztową do skrzyżowania z ulicą Piotra Skargi

– mieszkańcy i zatrudnieni/pracujący na  ul. Hallera do końca Placu Zamkowego.

Strefą Parkowania objęty jest również Rynek, parking na wysokości poczty na ul. Pocztowej oraz parking przy zbiegu ulic Pocztowej i Krzywoustego. W tych trzech lokalizacjach nie przewiduje się abonamentów ulgowych.

Nie uiszczenie opłaty skutkować będzie nałożeniem opłaty dodatkowej w wysokości 50zł.

tekst: Szymon Rostkowski

zdjęcia: Zbigniew Kubisz/www.kurier-nakielski.pl

--> wstecz