Piątek, 12 lipca 2024 r. Imieniny Brunona, Jana, Wery

O trzech piratów drogowych mniej

Aż trzem kierowcom w przeciągu trzech ostatnich dni nakielska „drogówka” zatrzymała prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Nie obyło się też bez wysokich mandatów.

Obowiązujące od 18 maja br. zmiany w przepisach drogowych jasno precyzują, że kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h, na okres 3 miesięcy traci prawo jazdy. Niestety są jeszcze kierowcy, którzy za nic mają przepisy. W przeciągu ostatnich trzech dni, policjanci z nakielskiej „drogówki” zatrzymali aż trzech kierowców, którym za przekroczenie prędkości zatrzymali prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą był 37-letni mieszkaniec Bydgoszczy, który hondą crv gnał przez Szubin mając o 64 km/h na liczniku więcej niż przewidują przepisy. Nieco mniej, bo o 57 km/h za szybko jechał w Ślesinie 22-letni kierowca forda transita. Ostatnim, który za nadmierną prędkość pozbył się prawa jazdy był 24-letni kierowca alfy romeo. Policjanci zatrzymali go w Rynarzewie w gminie Szubin.

Za złamanie przepisów mundurowi zatrzymali kierowcom prawa jazdy i ukarali wysokimi mandatami.

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz