Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

O uzależnieniach w „Dniu zdrowia”

Mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz i asp. Maciej Mróz z nakielskiej komendy spotkali się z uczniami „Żeglugi”, w ramach zorganizowanego „Dnia zdrowia”. Podczas prelekcji funkcjonariusze mówili o odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzestępczości i uzależnieniach.

W czwartek (18.04.24) nakielscy dzielnicowi mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz i asp. Maciej Mróz, na zaproszenie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle, przeprowadzili zajęcia dla uczniów, w ramach organizowanego przez szkołę „Dnia zdrowia”.

Funkcjonariusze przypomnieli kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może na niego nałożyć za łamanie prawa. Mundurowi wyjaśnili również czym jest demoralizacja i omówili, jakie są jej przejawy, a także, jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Wiele uwagi poświęcono cyberprzestępczości i cyberprzemocy. Funkcjonariusze omówili, jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane i jak ich unikać. Wiele słów padło na temat hejtu czy stalkingu oraz jakie konsekwencje prawne niosą za sobą te przejawy nienawiści internetowej.

Funkcjonariusze uświadamiali również młodzieży, jak łatwo popaść w uzależnienia, zarówno te związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, ale także od telefonu, komputera czy gier.

st. post. Wiesława Ambrozik
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz