Niedziela, 19 maja 2024 r. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Obchody Święta Patrona Szkoły i 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w SP Sipiory

15 listopada br. Szkoła Podstawowa w Sipiorach obchodziła Święto Patrona Szkoły i 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Cała społeczność szkolna w odświętnych strojach, z ozdobami narodowymi na sercu uczciła doniosłe święta.

Klasa ósma zaprezentowała program artystyczny pod hasłem: ”Rok 1918-odzyskanie niepodległości przez Polskę”. Montaż słowno-muzyczny uświetnił szkolne obchody. Patriotyczną scenografię oraz przedstawienie przygotowała nauczycielka historii, p. Ewa Socha wraz z uczniami najstarszej klasy.

Ranga uroczystości została podkreślona przez udział pocztu sztandarowego
i odśpiewanie hymnu narodowego.

Uczestnicy uroczystości z zainteresowaniem przysłuchiwali się przekazywanym treściom historycznym oraz utworom muzycznym, wśród których znalazły się: Co to jest niepodległość, Pierwsza Kadrowa, Wojenko, wojenko, O mój rozmarynie, Legiony, Piechota, Ojczyzno ma, Żeby Polska była Polską.

Dziś o miejscach egzekucji mieszkańców Sipior i okolicy przypominają nam pomniki pamięci, o których nasza szkoła pamięta i dba o nie. Świadczy o tym fakt, iż Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w 2013 roku nadała naszej szkole Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. To zaszczytne wyróżnienie jest dla nas zobowiązaniem do dalszej opieki.

Materiał: Ewa Socha – SP Sipiory

--> wstecz