Sobota, 26 listopada 2022 r. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Obywatele wyeliminowali z ruchu kompletnie pijanego kierowcę

2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca peugeota, którego wczoraj w Szubinie ujęli obywatele. Ich zachowanie i determinacja zasługuje na słowa uznania, a nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy oceni sąd.

Zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy, dyżurny szubińskiej policji otrzymał wczoraj (6.09.22) po godzinie 20. Na wskazaną ulicę natychmiast został skierowany patrol.
Mężczyzna i kobieta, którzy przekazali mundurowym kompletnie pijanego 54-latka przedstawili też przebieg całego zajścia.
Okazał się, iż podejrzeń, że prowadzący peugeota może być pijany, nabrała kierująca, która jechała za nim. Kiedy pojazd zatrzymał się, a kobieta zobaczyła zachowanie prowadzącego auto, była już pewna, że mężczyzna jest kompletnie pijany. W odebraniu kluczyków od peugeota pomógł jej poproszony o pomoc przechodzień.
Policjanci zatrzymali 54-latka i dowieźli go do komisariatu. Tam sprawdzono go alkomatem, który wykazał w organizmie mieszkańca powiatu chełmińskiego prawie 2,5 promila alkoholu. Zatrzymany stracił prawo jazdy i został doprowadzony do wytrzeźwienia do policyjnego aresztu.
Jeszcze dzisiaj (7.09.22) śledczy przedstawią mu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia aut i wysoka grzywna.
Determinacja, jaką wykazali się obywatele eliminując z ruchu kompletnie pijanego kierowcę, zasługuje na słowa najwyższego uznania. Gdyby nie Oni mogłoby dojść do tragedii.

kom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz