Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanej kierującej

Klient jednego ze sklepów w Sadkach, ujął i przekazał policjantom kobietę, która kompletnie pijana wsiadła za kierownicę seata i zamierzała odjechać z parkingu. Alkomat wykazał w organizmie 43-latki aż 3 promile alkoholu! Mieszkanka Bydgoszczy straciła prawo jazdy, a o jej losie zdecyduje sąd.

W piątek (1.02.19) po 19.00 dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że z parkingu znajdującego się przy jednym ze sklepów w Sadkach autem osobowym próbuje odjechać kompletnie pijana kobieta. Na miejsce został skierowany patrol z Mroczy. Na parkingu przy sklepie mundurowi zastali mężczyznę, który oświadczył, że stojąc w kolejce wyczuł alkohol od jednej z klientek sklepu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że kobieta, po wyjściu ze sklepu, udała się prosto do zaparkowanego auta, wsiadła za kierownicę i zamierzała odjechać. Mężczyzna szybko zareagował i zabrał jej kluczyki, po czym wezwał patrol.

Mieszkanka Bydgoszczy (43l.) została dowieziona do komendy i sprawdzona alkomatem, który wykazał w jej organizmie aż 3 promile alkoholu! Mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy i osadzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia kobieta usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 2 lat więzienia. Zachowanie kierującej oceni sąd.

Na słowa uznania zasługuje natomiast postawa obywatela, który uniemożliwił 43-latce dalszą jazdę. Być może jego zachowanie zapobiegło tragedii.

materiał :podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz