Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Dziś w godzinach wieczornych na ulicy Szubińskiej w Kcyni mieszkaniec dokonal obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Z relacji świadków auto jechało wężykiem po drodze wojewódzkiej i można mówić o szczęściu kierowcy i innych użykowników drogi oraz osób pieszych poruszających się chodnikiem, że nie doszło do tragedii.

Samochód osobowy marki seat zakończył jazdę wisząc w rowie. Widząc tą całą sytuację strażak z miejscowej jednostki OSP zareagował prawidłowo i nie nie widzi w swoim działaniu nic nadzywczajnego. Pan Marek Ławniczak podbiegł do auta, które wylądowało w rowie chcęc udzielic pomocy kierowcy, szybko jednak zorientował się, że kierowac jest pod wpływem alkoholu. W reakcji na woń i stan nietrzeźwości kierowcy wyłączył silnik i odebra kierowcy kluczyki, po czym powiadomił o zaistniałej sytuacji policję.

Policjanci z Komisatratu Policji w Kcyni zabrali z miejsca kolizji kierowcę seata, który został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. O dalszym losie kierowcy z naszej gminy zdecuduje policyjne postępowanie.

Panu Markowi gratulujemy postawy i godnego zachowania wobec zaistniałej sytuacji.

tekst i fot. Robert Koniec 

 

--> wstecz