Środa, 21 lutego 2024 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Odzież do karmienia – czy naprawdę jest w czym wybierać?

Jeszcze kilkanaście lat temu, młode mamy nie miały do wyboru specjalnej odzieży, przygotowanej z myślą o ich komforcie i potrzebach. Gdy gdzieś pojawiały się ubrania dla kobiet karmiących, nie należały one ani do specjalnie ładnych, ani dopasowanych. Były to głównie luźne ciuchy, bluzki na guziki, duże dekolty. Rynek na szczęście się zmienia i dziś oferuje znacznie więcej!

Zapomnij o powyciąganych dresach

Dres wydaje Ci się najlepszym strojem dla młodej mamy? Nie ogranicza ruchów, łatwo go zdjąć i nakarmić dziecko. Odłóż go do szafy, na chwile kiedy będziesz chciała ćwiczyć lub powylegiwać się na kanapie. Teraz młode mamy mają cały wachlarz ubrań, które mogą im się przydać na co dzień, a do tego sprawią, że będą wyglądać kobieco i atrakcyjnie. Nie będą też utrudniały karmienia maleństwa, gdy zajdzie taka potrzeba. Wilk syty i owca cała.

Dobry, atrakcyjny ubiór to bardzo ważna kwestia, o której sprawę zdaje sobie niewiele kobiet. To wpływa na to, jak postrzegasz samą siebie, a z kolei to odbija się na Twoim samopoczuciu. Macierzyństwo powinno być czasem, który wspomnisz z uśmiechem, a nie nieprzyjemnym dreszczem. Pamiętaj więc o dbaniu o siebie. Nie zapominaj o myciu głowy, miłej, relaksującej kąpieli. Dbaj o swoją dietę oraz ubiór!

Nie rezygnuj z ubrań dla mam karmiących

Dziś wiele kobiet nie sięga po ubrania dla karmiących mam nie dlatego, że ich nie ma na rynku, ale dlatego, że wydaje im się to zbędnym wydatkiem. Przecież dziecko karmimy piersią głównie od 6-12 miesięcy. Wydaje się, że można to jakoś wytrzymać i po co wydawać pieniądze na ubrania, które będą służyć tak krótko. To błąd!

Przede wszystkim ciuchy te mają ułatwić Ci życie. Mają one specjalnie opracowane systemy, dzięki którym łatwiej będzie Ci nakarmić swoje dziecko w razie potrzeby. Nie musisz już martwić się o to, że Twoje maleństwo zgłodniało w miejscu publicznym. Dzięki takim ubraniom możesz nakarmić je wszędzie, bez skrępowania, w pełni dyskretnie.

Dodatkowo, jakość tej odzieży może być naprawdę dobra. Te, produkowane w polskich zakładach wykonywane są z wysokiej jakości, miękkiej bawełny, która jest przyjazna Twojemu ciału oraz skórze Twojego dziecka.

Co wybrać?

Gdy zagłębisz się w ofercie producentów, sama się zdziwisz. Wybór ubrań dla mam karmiących piersią jest coraz szerszy. Dziś są to nie tylko klasyczne bluzki, ale też sukienka do karmienia, bluzy, swetry, koszule nocne, a nawet golfy! Dzięki temu możesz dobrać stylizację do potrzeb, okazji i własnego poczucia stylu. Warto przy tym pamiętać, że np. każda sukienka do karmienia będzie inna. Możesz znaleźć te bardziej eleganckie, przygotowane z myślą o ważnych wydarzeniach czy spotkaniach biznesowych, ale też te codzienne, idealne na wyjście na spacer lub do miasta z maluchem.

Mnogość wzorów, fasonów i kolorów sprawia, że każda młoda mama może wybrać coś dla siebie. Ubrania te stworzone są w taki sposób, że możesz nosić je nawet wówczas, gdy przestaniesz już karmić piersią i nikt nie wpadnie na to, że do tego celu zostały stworzone!

Materiał partnera

--> wstecz