Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. Imieniny Adolfiny, Odetty, Wacława

„Ogólnopolska akcja sadzimy – do akcji przyłączyło się KST „Nasz Kort” w Kcyni sadząc…”

W piątek Lasy Państwowe zainaugurowały na terenach zniszczonych przez nawałnicę w 2017 r. (leśnictwo Jakubowo, woj. pomorskie) ogólnopolską akcję sadzenia drzew „sadziMY”.

A w Kcyni akcję sadzenia drzewek zainicjowali członkowie Kcyńskiego Stowarzyszenia Tenisowego „Nasz Kort” w Kcyni Maciej Krzyżanowski, Jakub Orzechowski, Łukasz Ficek zapraszając do pracy społecznej radnego rady miejskiej Mirosława Pezackiego. Radny nie odmówił pomocy i wspólnie panowie wsadzili przy korcie tenisowym 60 sztuk żywotnika zachodniego (Thuja occidentalis), którego to sadzonki zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Szubin przy pozytywnej aprobacie pana Grzegorza Gusta – nadleśniczego. Wykonana akcja zapewne wpłynie na poprawę estetyki tego obiektu jednocześnie wzbogacając zasoby naturalnej przyrody drzewiastej w naszej gminie.
Jako prezes Kcyńskiego Stowarzyszenia Tenisowego „Nasz Kort” za pośrednictwem portali Kcynia.info oraz Kcynia.pl pragnę jeszcze raz podziękować Panu Grzegorzowi Gustowi – za podarowanie sadzonek tuji odmiany brabant, które to finalizują zamknięcie projektu Powiatowej Odnowy Wsi 2019, na którą otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 6.000 zł. Szczególny udział jest również Gminy Kcynia, która wsparła stowarzyszenie w ramach projektu „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie Gminy Kcynia”.
A naszemu lokalnemu samorządowcowi chciałbym podziękować za poświęcony czas i wspólne prace przy sadzeniu w piękny słoneczny dzień.
Tym samym nasze stowarzyszenie włączyło się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew „sadziMY”
Sadzonki zostały wsadzone przy ogrodzeniu terenu wzdłuż położonej kostki oraz wzdłuż ogrodzenia Kcyńskiego Bractwa Kurkowego, które to zostało obdarowane przez KST „Nasz Kort” zgodnie z zeszłorocznymi uzgodnieniami.

Teraz czas na wykonanie przyłącza elektrycznego i elektryfikację obiektu przy ulicy Poznańskiej w Kcyni.

Maciej Krzyżanowski
Prezes KST „Nasz Kort” w Kcyni

--> wstecz