Sobota, 20 kwietnia 2024 r. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Okolicznościowy Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kcyni z okazji obchodów 760-Lecia Kcyni

26 czerwca 2022 r. na korcie do tenisa ziemnego Stadionu Miejskiego w Kcyni od godz. 9.00 do 16.00 został przeprowadzony  Okolicznościowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kcyni z okazji obchodów 760-Lecia nadania praw miejskich Kcyni.
Udział  w Okolicznościowym Deblowym Turnieju Tenisa Ziemnego wzięło 12 zawodników. Zawodnicy, którzy brali udział w zawodach przybyli ze: Łabiszyna i Szubina. W zawodach wzięli udział również miejscowi zawodnicy z Kcyni zrzeszeni w Kcyńskim Stowarzyszeniu Tenisowym „NASZ KORT”.

Zawodnicy grali w dwóch grupach eliminacyjnych.
Grupę „A”
stanowili: Włodek Suchniński/Grzegorz Domiński,  Maciej Krzyżanowski/Jakub Orzechowski,  Damian Kaczmarek/Kamil Komasiński.
Grupę „B” stanowili: Adam  Rybicki/Jacek Kiliszewski, Jarosław Wielebski/Łukasz Ficek, Krzysztof Maciejewski/Mirosław Pezacki.

Na Turnieju obowiązywały przepisy PZTZ. Wszystkie mecze  w grupach rozgrywano systemem gry ”każdy z każdym”. Pary, które zajęły I miejsca w grupach grały w finale
o I miejsce w turnieju. Pary, które zajęły II miejsca w grupach grały o III miejsce w turnieju. Pary, które zajęły III miejsca w grupach grały o V miejsce w turnieju.

VI  Miejsce        D. Kaczmrek          i  K. Komasiński

Turniej dostarczył zawodnikom dużo sportowych emocji i sportowej satysfakcji, a kibicom
i zawodnikom ciekawej i widowiskowej wymiany piłek. Turniej przebiegał w atmosferze sympatycznej sportowej rywalizacji w ramach obchodów 760-Lecia Kcyni.

Zawodnikom na podsumowanie turnieju w imieniu Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugi wręczono  pamiątkowe okolicznościowe Puchary za miejsca I, II, III. Organizatorem turnieju był Burmistrz Kcyni i  Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort”.