Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Pożar bez ognia i z utrudnionym dojazdem

O miejsce parkingowe w naszym mieście czasami trzeba powalczyć. Czasami zdarza się, że w centrum miasta auta parkują nie zawsze zgodnie ze znakami drogowymi. Dziś na chwile poruszymy ten temat, gdyż byliśmy świadkami, gdy auto osobowe zaparkowane przy ul. Rynek nie zaparkowało ukośnie, czyli zgodnie z obowiązującym znakiem tylko równolegle do drogi wojewódzkiej. Jesteśmy przyzwyczajeni, że kierowcy w przypadku braku miejsc parkingowych pozostawiają samochody w opisywany sposób.

ale…

Dzisiejszy przypadek pokazał, że źle zaparkowany samochód blokował przejazd wozu strażackiego, który przyjechał do zgłoszenia o zadymieniu w jednej z posesji. Straż Pożarna na sygnałach dźwiękowych nie mogła dojechać na miejsce zdarzenia, bo drogę przejazdu blokował samochód osobowy. Na szczęście okazało się, że kierowca źle zaparkowanego auta, był był w pobliżu samochodu i szybko odjechał pozwalając ciężkiemu samochodowi pożarniczemu przejechać wzdłuż parkingu przy ul. Rynek.

Pożar bez ognia…

Strażacy z kcyńskiej OSP dokonali lustracji pomieszczeń budynku przy ul. Rynek w poszukiwaniu źródła ognia. Po dłuższych kontrolach pomieszczeń kamienicy okazało się, że pożaru nie ma, a zadymienie pomieszczeń prawdopodobnie spowodowane było silnym wiatrem i złym stanem instalacji kominowej.

tekst. Robert Koniec

fot. Robert Koniec, Jurek Napierała

 

--> wstecz