Niedziela, 19 maja 2024 r. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Ostatnia sesja Rady Powiatu Nakielskiego obecnej kadencji

Dzisiaj, 17 kwietnia 2024 roku w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyła się ostatnia w tej kadencji LXIII sesja Rady Powiatu Nakielskiego, której przewodniczył Zbigniew Sabaciński. Sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Powiatu Nakielskiego, Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz z działalności międzysesyjnej Zarządu przedstawił starosta nakielski Tadeusz Sobol. W sesji uczestniczył Marek Domżała radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Radni zapoznali się z informacją o działalności Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie w 2023 roku; sprawozdaniem organizatora rodzinnej pieczy zastępczej z efektów pracy; sprawozdaniem z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i pozostałych jednostek pomocy społecznej w powiecie nakielskim w roku 2023. Dokonano oceny zasobów pomocy społecznej i wykazu potrzeb w zakresie pomocy społecznej; oceny działalności warsztatów terapii zajęciowej w Paterku, Szubinie i Mroczy za 2023 rok. W dalszej części podjęto uchwały w sprawie: oceny działalności WTZ w Mroczy, Paterku i Szubinie; regulaminu korzystania z tężni solankowej na Przystani Powiat Nakielski; pozbawienia kategorii drogi powiatowej części drogi relacji Mrocza – Ostrowo; zmiany uchwały ws. wieloletniej prognozy finansowej powiatu nakielskiego; zmieniającej uchwałę ws. uchwalenia budżetu powiatu nakielskiego w 2024 roku.

Starosta nakielski przedstawił również informację o skierowanych do niego w okresie międzysesyjnym interpelacjach i zapytaniach radnych.

Jak już informowaliśmy na początku, była to ostatnia sesja kadencji 2018-2024. Podsumowania dokonali przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego i Starosta Nakielski. Podziękowali za merytoryczną współprace wszystkich radnych oraz pracownikom Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, a następnie wręczyli skromne upominki.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

--> wstecz