Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Otwarcie świetlicy w Górkach Zagajnych

W sobotę, 25 kwietnia, miało miejsce uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Górkach Zagajnych, zmodernizowanej w ramach środków unijnych PROW na lata 2007 – 2013. W imprezie udział wzięli m.in.: Zastępca Burmistrza Kcyni p. Bogna Adamska, radna Rady Miejskiej w Kcyni p. Dorota Czerwińska, radny Rady Miejskiej w Kcyni p. Bartłomiej Muzolf, wykonawca inwestycji p. Renata Piskulska firma RADINSTALBUD, proboszcz Parafii pw. św. Jakuba Apostoła ks. Zbigniew Plewa, Dyrektor GCKiB w Kcyni p. Ilona Kurdelska, sołtys sołectwa Górki Zagajne p. Tomasz Osial oraz mieszkańcy. Z uwagi na piękną, słoneczną aurę, aktu przecięcia wstęg dokonano na świeżym powietrzu. Zgromadzonych gości powitał sołtys, który podkreślił wspaniałą pracę wykonaną przez firmę Radinstalbud oraz podziękował inicjatorom modernizacji świetlicy. Następnie oddał głos p. Bognie Adamskiej Zastępcy Burmistrza Kcyni, która w imieniu własnym oraz Burmistrza gratulowała pięknej świetlicy, przekazała ufundowany na tę okoliczność prezent oraz odczytała ona list gratulacyjny od Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugi. „Szanowni Państwo, W imieniu własnym, jak i moich współpracowników, pragnę złożyć serdeczne gratulacje z okazji otwarcia świetlicy wiejskiej w Górkach Zagajnych. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tej ważnej dla lokalnej społeczności inwestycji, za zaangażowanie, poświęcony czas i ciężką pracę. Bez wspólnego wysiłku, nie byłoby tak wspaniałego efektu końcowego. Zmodernizowanie świetlicy w Waszym sołectwie jest dowodem wspólnej troski o dobro mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Wierzę, iż dołożycie wszelkich starań, aby świetlica służyła Wam długo i efektywnie. Życzę wielu kolejnych, ciekawych pomysłów i inicjatyw na rozwój sołectwa, które m.in. dzięki powstałemu obiektowi, będą mogły być z powodzeniem wcielane w życie.”

W dalszej części uroczystości radna p. Dorota Czerwińska podkreślała, że Górki Zagajne zawsze były wzorem współpracy OSP, KGW, mieszkańców oraz sołtysa i prosiła, aby tym przykładem dalej świeciły i dawały dobre wzorce innym sołectwom. Mówiła, że fakt posiadania pięknej świetlicy to jedno, teraz musi ona żyć, musi się coś w niej dziać z korzyścią dla całej społeczności.

Dyrektor GCKiB p. Ilona Kurdelska przekazała na ręce sołtysa prezent oraz gratulowała obiektu i zachęcała do jak największej liczby ciekawych inicjatyw i pomysłów na jego wykorzystanie.

Mieszkanka sołectwa p. Ewa Tęcza podziękowała sołtysowi i poprosiła mieszkańców, by dali mu szansę się dalej wykazywać i pracować na rzecz mieszkańców. Dziękowała straży pożarnej i stowarzyszeniu kobiet wiejskich oraz wszystkim mieszkańcom, którzy pracą przyczynili się do zmodernizowania obiektu świetlicy. Następnie Ksiądz proboszcz Zbigniew Plewa poświęcił obiekt i mieszkańców. Wstęgi przecinali – Zastępca Burmistrza Kcyni Kcyni p. Bogna Adamska, wykonawca inwestycji p. Renata Piskulska firma RADINSTALBUD, proboszcz ks. Zbigniew Plewa oraz sołtys p. Tomasz Osial.

Po części oficjalnej, wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

materiał: Ewa Hałas/UM w Kcyni

--> wstecz