Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Pani Magdalena i Pan Ryszard zostali „Społecznikami Roku 2014″

Pani Magdalena Halkiewicz-Ujazdowska i Pan Ryszard Michalski zostali „Społecznikami Roku 2014 Gminy Kcynia”. Tych dwóch osób w Kcyni nie trzeba nikomu przedstawiać i zapewne ich działalność dla społeczeństwa naszej gminy jest adekwatna do przyznanego tytułu.

Pani Magda to autentyczny społecznik, która zawsze chętnie „robi cos dla kogoś”. Największą jej pasją jest tworzenie z przyjaciółmi Fundacji Terapeutycznej „ Cane Pro Humano”. Bardzo aktywnie działa w roli Przewodniczącej Rady Rodziców przy kcyńskiej podstawówce i Przedszkolu Miejskim w Kcyni. To tak w największym skrócie, bo skromność Pani Magdy jest tak wielka, że już kilka sekund po otrzymaniu nagrody z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kcyni Zbigniewa Witczaka wspaniałą statuetkę anioła przekazała „ekipie w pomarańczowych koszulkach”, członkiniom Fundacji znanym w Kcyni z zajęć z dogoterapii.- już teraz zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia.

Sympatyczny, uczynny i zawsze uśmiechnięty Pan Ryszard Michalski, to człowiek o wielkim sercu. Swoją postawą, dobrocią zaraża nas wszystkich. Od wielu lat związany z kcyńskim Kołem Caritas i Ochotniczą Strażą Pożarną w Kcyni. Pan Rysiu to wieloletni Święty Mikołaj, który swoją osobowością pod czerwonym przebraniem rozdawał „Mikołajkowe słodkości” na kcyńskim Rynku. Postać, która jest bardzo szanowana w całym lokalnym środowisku.

W śród nominowanych do tytułu „Społecznika Roku 2014 Gminy Kcynia” były jeszcze takie osoby jak: Pani Magdalena Kwiatkowska– Przewodnicząca Rady Rodziców w SP w Laskownicy, Pan Andrzej Stachowiak– człowiek nr 1 kcyńskiego sportu, Pan Łukasz Jachim z Górek Zagajnych nominowany przez mieszkańców.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji z wręczenia statuetek „Społecznik Roku 2014 Gminy Kcynia” w TELEWIZJI INTERNETOWEJ  itvkcynia.

Tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz