Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Pani Wiosna przyjechała konno

Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy odbyło się w miniony piątek. Do tego wydarzenia uczniowie przygotowywali się robiąc na lekcjach plastyki i techniki wiosenne gaiki i kukły „Marzanny”. Piękna wiosenna pogoda sprzyjała w przemarszu w poszukiwaniu „Pani Wiosny”. Od lat w w naszej szkole nie palimy i nie topimy marzanny. Nasze kukły nazywamy „Wiosnami” i po przemarszu zdobią one teren szkoły. W tym roku postanowiliśmy poszukać pani Wiosny na terenie Laskownicy- mówi pedagog i nauczyciel plastyki Robert Koniec.

Powitanie wiosny było znakomita okazją do pokazania społeczności szkolnej pasji naszej uczennicy Kingi Ciemnoczołowskiej jaką są konie. dzieki współpracy rodzićów państwa Alicji i Jakuba Ciemnoczołowskich udało się zorganizować przemarsz wiosenny, który konno prowadziła Kinga Ciemnoczołowska z tatą.

Na zakończenie spotkania Państwo Ciemnoczołowscy dali pokaz jazdy konnej. Pani Alicja pokazała naszym uczniom widowiskowy pokaz ułożenia konia na ziemi oraz postawienie konia na dwóch tylnich kopytach. Bardzo dziękujemy Państwu Ciemnoczołowskim za wspaniały pokaz i zaaangażowanie w organizację Pierwszego Dnia Wiosny.

materiał: SP Laskownica

 

--> wstecz