Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Panie z KGW spotkały się w Turzynie

Koło Gospodyń Wiejskich Babeczki w Turzynie to znane już nie tylko w gminie Kcynia koło skupiające bardzo aktywnie i prężnie działające Panie. To one w ubiegłym roku zapoczątkowały wspólne, sąsiedzkie spotkania z kołami, z którymi współpracują. Jest to zawsze doskonała okazja do wymiany opinii, poglądów, sprawdzonych projektów. Tak było i tym razem. W spotkaniu uczestniczyły także przedstawicielki Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” w Nakle nad Notecią nie bez powodu. To właśnie w Turzynie z udziałem pań z KGW Turzyn i nie tylko z tego koła przez kilka miesięcy realizowany był projekt Mediateka. Zaproszono także prowadzących warsztaty m..in. Szymona Brukwickiego z Akademii Rozwoju Kulinarnego oraz Babsztylove Rękoczyny. Przedstawicielki kół podzieliły się sprawdzonymi przepisami, opowiedziały o swojej działalności, wyjazdach i odwiedzonych miejscach, jak również warsztatach, w których brały udział.

Pracowniczki Urzędu Miejskiego w Kcyni – Ewa Hałas i Anna Duda-Nowicka odpowiedziały o działaniach skierowanych do stowarzyszeń, jak również wkrótce ogłaszanych konkursach ofert dla NGO.

Było niezwykle interesująco, ciekawie oraz pysznie. Panie z KGW Turzyn przygotowały przepyszną m. in. zupę dyniową, kluski ziemniaczane, barszcz, chlebek oraz ciasto i inne słodkości. W spotkaniu uczestniczyły panie z KGW Sami Swoi, KGW Kogel-Mogel, Sołectwo Dziewierzewo, KGW „Kobiety Rządzą” i  KGW Młode Łanki.

źródło.kcynia.pl

--> wstecz