Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Pezacki interweniował w sprawie parkowania na osiedlu

Przewodniczący Osiedla nr 3 Mirosław Pezacki złożył pisemny wniosek do Burmistrza Kcyni Marka Szarugi w sprawie zmiany obowiązującej strefy zamieszkania na strefę ruchu lub wyłączenia parkingu przy ulicy Powstańców Wielkopolskich ze strefy zamieszkania. Sprawa zrobiła się głośna w okresie świąt wielkanocnych podczas, którego policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni interweniowali na tzw. Osiedlu w sprawie zaparkowanych przy posesjach samochodów i tym samym aut znajdują się w strefie zamieszkania.

To, że od lat wszystkie samochody parkują przy posesjach na ulicach osiedla nie znaczy, że jest to zgodne z obowiązującym prawem, które w tej sytuacji określają znaki drogowe i oczywiście Prawo o Ruchu Drogowym. Całe to zamieszanie spowodowane jest ustawionymi znakami mówiącymi, że obszar osiedla nr 3 jest strefą zamieszkania, a w takim przypadku auta powinny zostać zaparkowane na parkingu przy boisku festynowym. Policjanci są informowani o zaparkowanych pojazdach przez osoby trzecie i są zobligowani do podejmowania interwencji, które mogą zakończyć mandatem.

Z tą sytuacją nie zgadzają się mieszkańcy osiedla nr 3, którzy podczas ostatniego zebrania interweniowali w tej sprawie.

Burmistrz Kcyni odpowiedział na wniosek Przewodniczącego Mirosława Pezackiego pisząc m.in:

Biorąc pod uwagę powyższe powody jako Zarządca drogi zmuszony jestem odmownie rozpatrzyć przedmiotowy wniosek i nie zmieniać obowiązujących zasad ruchu drogowego na drogach osiedlowych, gdyż wprowadzona strefa zamieszkania gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, co jest dla mnie priorytetem- informuje w piśmie Burmistrz Marek Szaruga.

tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz