Sobota, 20 lipca 2024 r. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Pięciu kierowców zatrzymanych podczas porannych kontroli trzeźwości

Pięciu kierowców z promilami w organizmie zatrzymali policjanci podczas działań „Trzeźwy kierujący” na terenie powiatu nakielskiego. Mundurowi skontrolowali  łącznie ponad 1400 kierowców.  
Wczoraj (29.06) na drogach powiatu policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego oraz z jednostek podległych przeprowadzili działania pn.: „Trzeźwy kierujący”. Kontrole trzeźwości prowadzone były od wczesnych godzin rannych jednocześnie w gminie Nakło nad Notecią, Szubin, Kcynia oraz Sadki. W Sadkach do akcji włączyli się także Strażnicy Gminni.  

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie trzeźwość 1421 kierowców. Spośród kontrolowanych 3 osoby były nietrzeźwe, a 2 w stanie po użyciu alkoholu. Najwięcej, bo ponad 1,27 promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi a6 zatrzymany przez mundurowych w Ślesinie.  Podczas działań mundurowi wręczali kontrolowanym kierowcom ulotki profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekazane przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i Mroczy.  Celem systematycznie powtarzanych akcji jest eliminowanie z ruchu pijanych kierowców, a tym samym poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu.            

sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz