Niedziela, 19 maja 2024 r. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Piękna choinka stanęła w Kcyni

Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni zużywają więcej prądu i co dziwne, elektrod do spawania. Po tygodniach pracy w garażu panowie, którzy są pracownikami Centrum Kultury ujawnili czym, się zajmowali. W parku przy ulicy Libelta stanęła sześciometrowa choinka wykonana przez pracowników centrum, a głównym pomysłodawcą i wykonawca był Pan Jacek Kwiatkowski.

Skromny i bardzo zdolny człowiek wymyślił, skonstruował i wykonał piękną choinkę, która już zdobi park przed Centrum Kultury w Kcyni. Do jej budowy użyto materiały metalowe i ponad cztery tysiące lampek ledowych. Są jeszcze dwa anioły, które dodatkowo zdobią park. Cała instalacja pobiera zaledwie troche ponad 300 watów i załacza się wraz z oświetleniem ulicznym.

To pierwsza tak duża choinka, koszt wykonania instalacji jest bardzo niski w porównaniu do wypożyczenia. Nieoceniona jest praca i zdolności artystyczne pracownika. Taki pracownik to skarb, podkreśla pani Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni  Ilona Kurdelska. Pan Jacek nie chciał wystąpić przed kamerą, z dużą skromnością powiedział tylko, że bardzo się cieszy, że wszystko się udało.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

 

 

 

--> wstecz