Piątek, 17 maja 2024 r. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Piękne zdjęcia kcyńskich fotografów są w albumie

„Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim” – kolejna edycja konkursu fotograficznego za nami. Najlepsze zdjęcia twórców z naszego regionu opublikowane zostały w albumie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.-czytamy na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego

Jest to bardzo udany produkt. Kolejna edycja albumu to 3 tys. sztuk, które trafią nie tylko do naszego regionu, ale także w świat, na przykład za pośrednictwem lokalnych konsulów honorowych. Dzięki szerokiej formule konkursu do publikacji trafiają zdjęcia z każdego zakątka regionu, który jest wyjątkowo piękny i mamy się czym pochwalić. Dziękuję również Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu za dofinansowanie wydania tego albumu, który w przyszłym roku będzie ambasadorem urzędu wojewódzkiego i naszego regionu – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Konkurs organizowany jest od 2009 r. Do 2013 roku nosił tytuł „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”, a w albumie prezentowane były wyłącznie walory przyrodnicze i krajobrazowe województwa. W latach 2014-2016 formułę konkursu i albumu wzbogacono o dodatkową tematykę – „Przyroda i architektura województwa kujawsko-pomorskiego”, natomiast edycja w 2017 i 2018 r. została zrealizowana pod tytułem „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”. Wyróżnieniem dla zwycięzców jest publikacja zwycięskiej pracy bądź prac i nazwiska autora w albumie, a jego egzemplarz to nagroda, którą laureaci otrzymują podczas corocznej uroczystości w urzędzie wojewódzkim.

W czasie trwania konkursu autorzy zdjęć – mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego – publikują swoje prace na specjalnie utworzonej stronie internetowej. Na fotografiach prezentowane są walory przyrody i krajobrazu Kujaw i Pomorza ukazane przez pryzmat zmieniających się pór roku. Podczas tegorocznej edycji komisja konkursowa (członkowie związków fotografów) oceniła ponad 1600 zdjęć 146 autorów. Do publikacji zakwalifikowane zostały 252 prace 71 twórców. Wśród nich są dorośli, dzieci i młodzież. Wydanie albumu zostało sfinansowane ze środków Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

To kolejny album, od którego zaczęła się moja zawodowa przygoda z przyrodą województwa kujawsko-pomorskiego. Wcześniejsze wydania pozwoliły na zainteresowanie się regionem, dotarcie do różnych ciekawych miejsc uwiecznionych na Państwa zdjęciach. To, co robicie dla promocji naszego regionu jest naprawdę godne podziwu. Jest mi miło, że mogliśmy dofinansować to przedsięwzięcie. Gratuluję i dziękuję – mówił Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Toruniu Dariusz Wrzos.

Wśród laureatów znalazło się dwóch mieszkańców Gminy Kcynia. Zdjęcia panów Jerzego Napierały i Tomasza Leśniewskiego znalazły się w tegorocznej publikacji. 13 pięknych ujęć należy do pana Jerzego, a 7 do pana Tomasza. Mieszkańcom naszej gminy serdecznie gratulujemy .

źródło: http://www.bydgoszcz.uw.gov.pl

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.

fot. Jurek Napierała

--> wstecz