Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Pijany i bez uprawnień zatrzymany przez nakielską „drogówkę”

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy opla, którego wczoraj (14.03.19) zatrzymali mundurowi z nakielskiej „drogówki”. Mieszkaniec gminy Kcynia miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu, a na dodatek nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Jego zachowanie oceni sąd.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego pełnili wczoraj (14.03.19) służbę na terenie gminy Kcynia. Krótko po 7, w Szczepicach, zatrzymali do kontroli drogowej opla.

Siedzący za kierownicą 26-latek nie okazał kontrolerom dokumentu prawa jazdy. Po sprawdzeniu jego personaliów w policyjnej bazie danych okazało się, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Żeby tego było mało, od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Badanie alkomatem dowiodło, że mieszkaniec kcyńskiej gminy miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

Dziś (15.03.19) podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 26-latek musi liczyć się także z konsekwencjami za jazdę bez uprawnień. Jego zachowanie oceni sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz