Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Pijany kierowca bmw uciekał przed policyjną kontrolą

Dwa zarzuty usłyszał mieszkaniec Kcyni, który mając w organizmie 2 promile alkoholu uciekał przed policyjną kontrolą. 33-latek będzie tłumaczył się w sądzie, a grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W miniona sobotę (1.06.19) podczas patrolowania Kcyni mundurowi z miejscowego komisariatu zauważyli jadące przez miasto bmw, za którego kierownicą siedział znany policjantom służbowo 33-latek. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że kierowca jest pijany. Aby to sprawdzić wydali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania.

Ten, ani myślał podporządkować się poleceniom policjantów. Wdusił „gaz do dechy” i rzucił się do ucieczki. Pościg za bmw policjanci prowadzili przez kilka kilometrów. Ostatecznie auto zostało zatrzymane na terenie pobliskiej wsi.

Już na pierwszy rzut oka widać było, że siedzący za kierownicą 33-latek jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie aż 2 promile alkoholu.

Mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie. Wczoraj (2.06.19) kryminalni przedstawili mu dwa zarzuty z kodeksu karnego. Odpowie on za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.

O losach mieszkańca Kcyni zdecyduje sąd. Kierowcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz