Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Sipiory. Pijany kierowca liczył, że przekupi policjantów

8 lat więzienia grozi kierowcy który uciekał przed policyjną kontrolą. Powód ucieczki szybko wyszedł na jaw. Otóż 42-latek był kompletnie pijany, a auto prowadził wbrew sądowemu zakazowi. Żeby tego było mało zatrzymującym go policjantom wręczył sporą kwotę pieniędzy, żeby zapomnieli o całej sprawie.

Sytuacja miała miejsce w miniona sobotę (16.05.15r.), krótko przed 20.00. Wtedy, dyżurny nakielskiej komendy odebrał telefon od anonimowego rozmówcy, który poinformował, że w Sipiorach, w gminie Kcynia, fiatem kieruje pijany kierowca.

Na miejsce pojechali policjanci z kcyńskiego  komisariatu. Długo nie trwało, jak zauważyli jadące w ich stronę opisane auto. Kierowca zlekceważył polecenia mundurowych i zamiast zatrzymać się, próbował za wszelką cenę uciec. W pościg za zatrzymanym włączyli się także policjanci z nakielskiej „drogówki”. Kierowca początkowo uciekał autem, jednak po jakimś czasie porzucił pojazd i próbował uciec pieszo. W wyniku podjętych działań 42-latek został zatrzymany na terenie kompleksu leśnego należącego do miejscowości Józefkowo.

Bardzo szybko wyszło na jaw dlaczego kierowca tak bardzo chciał uniknąć spotkania z mundurowymi. Otóż był kompletnie pijany, alkomat wykazał w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dodatkowo kierował autem wbrew sądowemu zakazowi.

Mężczyzna podczas wykonywania czynności w radiowozie powiedział policjantom, że mają go puścić wolno, a w zamian za to zabrać sobie pieniądze, które przy nim znaleźli podczas kontroli. A że kwota nie była mała, bo 1800 zł, podejrzany liczył chyba, że uda mu się przekupić mundurowych.

I tu się pomylił. Mundurowi poinformowali go, że wręczając im łapówkę popełnił kolejne, trzecie już, przestępstwo i przewieźli go do aresztu w nakielskiej komendzie.

Wczoraj (17.05.15r.) mieszkaniec gminy Kcynia usłyszał zarzuty. Jeszcze w tym tygodniu spotka się też z prokuratorem, który w sprawie prowadzić będzie śledztwo.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat więzienia. Za wręczenie korzyści majątkowej policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, ustawodawca przewidział karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Losy 42-latka rozstrzygnie sąd.

materiał: sierż. szt. Justyna Andrzejewska- Oficer Prasowy KPP w Nakle nad Notecią

--> wstecz