Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Piknik Kaszankowy w Kornelinie

Wczoraj nad jeziorem w Kornelinie, niedaleko Bydgoszczy, odbył się 12 już Piknik Kaszankowy organizowany od lat przez Masarnię Władysławowo Zawistowski oraz Piekarnię Łabiszyn. Atmosfera na pikniku, była równie gorąca jak wczorajsza pogoda. W oprawie muzycznej DJ Radia Żnin – Patryka Cyranowskiego, oraz przy prowadzeniu Artura Jakubowskiego oraz przedstawicielki organizatorów – Violetty Naskręt, spędziliśmy kilka udanych godzin zabawiając licznie przybyłych piknikowiczów.

Nie zabrakło grillowych przysmaków, prosto z Masarni Władysławowo, każdy mógł spróbować kaszanek przyrządzonych na przysłowiowe 101 sposobów, kucharki z Rodzinnego Baru Mlecznego zaprezentowały również pomysły na to jak zrobić krupnik z naszej kaszanki białej, albo pyszną sałatkę z salcesonu włoskiego. Na naszej stronie internetowej, www.masarniazawistowski.pl, już wkrótce zaprezentujemy wszystkie przepisy – również te, zaproponowane przez naszych gości.

Były liczne konkursy, w których każdy mógł wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów, ale też przez naszych tegorocznych partnerów: bydgoskie kino Helios, Radio Złote Przeboje, oraz producenta słodyczy Colian. Dla najmłodszych był kącik dla dzieci, w którym zabawialiśmy tych najmłodszych, malowaliśmy buzie, kręciliśmy zabawne baloniki, robiliśmy zdrowe kanapki, a ten kto chciał brał udział w konkursie na najlepszą makietę naszego pikniku, w którym najlepsi architekci zostali obdarowani upominkami od bydgoskiej Fabryki Prezentów.

Atrakcją tego pikniku był pokaz ogromnych baniek mydlanych zorganizowany przez bydgoską PPP Fama. Każdy – i ten duży i ten mały, mógł spróbować swoich sił w tworzeniu ogromnych baniek mydlanych.

Na koniec szczęśliwcy zostali obdarowani koszami pełnymi tradycyjnych wędlin Masarni Władysławowo Zawistowski, a ten najbardziej szczęśliwy wrócił do domu rowerem – bo taka była główna nagroda na tegorocznym Pikniku Kaszankowym.

Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę i zapraszamy już za rok, tradycyjnie – w pierwszą niedzielę lipca.

tekst: Violetta Naskręt

zdjęcia: Masarnia Zawistowski Władysławowo i Anna Kryspin

--> wstecz