Piątek, 12 lipca 2024 r. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Pilnuj torebki! W Kcyni odnotowano dwie zuchwałe kradzieże

Proszę przestrzec wszystkie kobiety, aby pilnowały swoje torebki!– informuje nasza redakcję nasza czytelniczka pani Kasia. Mojej sąsiadce w godzinach wieczornych ukradziono torebkę z całą zawartością– pisze za pomocą formularza kontaktowego koleżanka okradzionej kobiety.

Fakt kradzieży torebek potwierdziła nam Pani Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle n/Not sierż. szt. Justyna Andrzejewska.

„Odpowiadając na Pana pytanie potwierdzam, że policjanci z kcyńskiego komisariatu prowadzą dwa postępowania dotyczące kradzieży torebek na tzw.: „wyrwę”. Pierwsze zdarzenie miało miejsce 29 stycznia br. około godziny 17.40 w Kcyni na ul. Nakielskiej, drugie natomiast 10 lutego br. około godziny 19.10 na ul. Zielonej w Kcyni. W obu tych przypadkach pokrzywdzonym kobietom zostały skradzione torebki z zawartością pieniędzy, dokumentów i innych drobnych przedmiotów. W obu sprawach prowadzone są postępowania, które mają na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców.”– informuje Oficer Prasowy policji.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sprawcy działają bezczelnie i bardzo szybko, bo wyrywają kobietom torebki przebiegając obok ofiary. W jednym przypadku prawdopodobnie było trzech sprawców w drugim przypadku widziany był jeden złodziej.

Apelujemy do kobiet, które przemieszczają się po zmroku, aby zachowały szczególną ostrożność. Warto pamiętać, aby jeżeli jest to możliwe przemieszczać się z drugą osobą lub w grupie. Warto także zabezpieczyć torebkę przed wyrwaniem jej z ramienia. Apelujemy także do tych, którzy mogą pomóc w ustaleniu sprawców tych kradzieży, aby podzielili się swoimi informacjami z policjantami z Komisariatu Policji w Kcyni. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy!

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz