Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Samorząd Osiedla nr 1 został wybrany

Po wybraniu 36 nowych sołtysów przyszedł czas na zebrania w mieście Kcynia. W sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kcyni odbyło się pierwsze z zebrań Samorządów Osiedli. W zebraniu Samorządu nr 1 wzięło udział 81 uprawnionych do głosowania mieszkańców, co nie dawało quorum zebrania. Po 15 minutach burmistrz Kcyni Marek Szaruga rozpoczął zebranie.

Sprawozdanie z działalności przedstawił dotychczasowy Przewodniczący Samorządu nr 1 pan Piotr Makarewicz. Po ukonstytuowaniu się komisji skrutacyjnej odbyły się tajne wybory.

Wśród trzech kandydatów, którymi byli panowie: Piotr Zieliński, Piotr Makarewicz i Maciej Tylicki na Przewodniczącym Samorządu Osiedla nr 1 został dotychczasowy Przewodniczący Piotr Makarewicz.

W skład rady osiedla weszli: Wioletta Tomczak, Adam Krzyżanowski, Łukasz Ficek i Stanisław Kubanek.

W czasie zebrania Burmistrz Kcyni zapoznał zgromadzonych mieszkańców z sytuacją finansową naszej gminy. W czasie rozmów Marek Szaruga zapytany został o stawki za wodę i ścieki oraz budowę ronda przy poczcie. Na wiadomość o 28 milionowym zadłużeniu pojawiały się komentarze o odpowiedzialności za zastany stan. Wywiązała się też rozmowa motywująca burmistrza do poszukania inwestora, zakładu pracy, który zatrudniłby, chociaż 100 osób. Włodarz wspomniał o próbie uratowania planu zagospodarowania przestrzennego w okolicach Żurawi i mających tam powstać terenach inwestycyjnych. Zachęcał mieszkańców ul. Wyrzyskiej do przyłączenia swoich posesji do sieci kanalizacyjnej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z przebiegu zebrania

Tekst i fot. Robert Koniec  

 

--> wstecz