Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Pod wpływem kokainy i z sądowym zakazem zatrzymany dzięki zgłoszeniu

Zakaz prowadzenia pojazdów i kokainę miał w organizmie kierowca renault, którego w Mroczy zatrzymali policjanci z miejscowego komisariatu. Było to możliwe dzięki zgłoszeniu, które wpłynęło na numer alarmowy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że na teren jednej z posesji w Mroczy przyjechał kierowca z zakazem kierowania pojazdami. Na miejsce został skierowany patrol. Okazało się, że 30-letni kierowca renault nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.

Dodatkowo, 30-latek był wyraźnie pobudzony. Takie zachowanie mężczyzny dało podstawy, aby podejrzewać, że kierowca może być pod działaniem środków odurzających. Aby mieć pewność, co do stanu trzeźwości mieszkańca Bydgoszczy, policjanci przewieźli go do komendy, a tam sprawdzili narkotesterem. Wynik tego badania potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy i wykazał, że kierowca miał w organizmie kokainę.

Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego, w okresie obowiązywania sądowego zakazu 30-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Zofia Wrzeszcz p.o. oficera prasowego KPP Nakło

--> wstecz