Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Podpisano pierwsze umowy! Organizacje pochylą się nad tematyką Powstania Wielkopolskiego

Od 2012 roku Powiat Nakielski wspiera inicjatywy związane z Powstaniem Wielkopolskim w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych. Wiele stowarzyszeń i organizacji z pięciu gmin naszej samorządowej wspólnoty rozpowszechnia i podtrzymuje historię Powstania dzięki dotacjom z Powiatu. Od tego czasu na krzewienie jednego z najważniejszych dla naszych ziem wydarzenia przeznaczyliśmy niemal 150 tys. złotych.

Dzisiaj, 18 stycznia 2019 roku, w budynku Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią podpisano pierwsze umowy na realizację zadań publicznych powiatu nakielskiego w 2019 roku. Sześć lokalnych organizacji pozarządowych otrzyma dotację na przedsięwzięcia związane Powstaniem Wielkopolskim w ramach konkursu POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918-1919 NA KRAJNIE I PAŁUKACH.

W imieniu Zarządu Powiatu Nakielskiego umowy wręczał Tadeusz Sobol – starosta nakielski, Tomasz Miłowski – wicestarosta nakielski wraz z Agnieszką Heftowicz – dyrektorem Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Umowy podpisały niniejsze organizacje samorządowe:

  1. Chorągiew Kujawsko-pomorska ZHP Hufiec Nakło nad Notecią
  2. Szubińskie Towarzystwo Kulturalne
  3. Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki
  4. Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI
  5. Ochotnicza Straż Pożarna w Dziewierzewie
  6. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Trzeciewnica i Suchary

W ramach realizacji zadań przewiduje się wiele ciekawych wydarzeń, m.in. szereg konkursów wiedzy i zawodów związanych z Powstaniem, nagranie płyty audio lokalnych artystów, kontynuacja systemu informacji wizualnej z osobami i budynkami związanymi z Powstaniem oraz wydanie broszur, manewry harcerskie.

autor: Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią (Monika Oleś)

--> wstecz